Setitamine / teistkordne selitamine

HUBER SE Tooted Brošüürid Viited Protsessi kava
header_bottom

Kontakt

Huber SE ametlik esindaja Eestis on AS Eesti Energomontaaž aastast 2001

www.eem.ee

AS Eesti Energomontaaž

Sepa 4

20306 Narva

Eesti

 

icon.tel  +372 35 66 111

icon.tel  +372 56 56 44 20

icon.fax  +372 35 66 115

 

icon.mail  info@huber.ee
icon.mail  savtsukov@eem.ee

gb.gif English version

Setitamine / teistkordne selitamine

Teistkordsed selitid on enamjaolt viimaseks aktiivmuda käitlemise etapiks ning seetõttu mängivad need olulist rolli reoveekäitlemisjaama töös tervikuna. Teistkordse seliti tõhusus viimase käitlemisetapina on määrav, kas reoveekäitlemisjaama väljavoolu kvaliteet vastab Reovee seaduse (Waste Water Levy Act) standarditele. Teistkordsed selitid peavad seetõttu reoveest võimalikult kiiresti eraldama biomuda, aktiivmuda või nõrgfiltri muda. Selitite projekteerimisel on väga oluline arvestada voolu tipphulka tormide ajal. Kui mudakiht tõuseb liiga kõrgele, siis on oht, et muda voolab koos väljavooluga üle. Muda ülevoolu tuleb igal juhul vältida, et vastata kokkulepitud standarditele.

Edasine määrav faktor seliti töös on ühtlane ja aeglane väljavool selitist, mille saab tagada HUBERi väljavoolu sukeltoruga.

Ühtlane ja aeglane ülevool üle paisu väljavoolukanalisse saavutatakse vaid siis, kui paisu äär on ja jääb täiesti loodi ning kui tuul ei mõjuta veetaset.

Seliti töö ei ole optimaalne, kui mõni nendest tingimustest ei ole täidetud. Äärmuslikel juhtudel toimub terve ülevool seliti ühel poolel, suurel kiirusel ja puudub vee ülevool vastaspoolel. Kui nii juhtub, siis voolukuju ringikujulises selitis on nii tugevasti rikutud, et ainult umbes 50% mahutist on kasutusel, see võib põhjustada hüdraulilise ülekoormuse, seliti halva töö ja muda ülevoolu.

Kõiki neid probleeme saab täielikult vältida HUBERi väljavoolu sukeltoru kasutamisega. HUBERi väljavoolu sukeltoru tagab pideva 30 cm veetaseme üle toruavause, nii et välised tegurid ei saa toru mõjutada. Väljavoolu juhtsüsteem tagab selle, et väljavoolu sukeltoru on kohandatav isegi väga erinevates sissevoolu olukordades.

 

© Copyright - Hydropress Huber AB