Mehhaaniline muda käitlemine

HUBER SE Tooted Brošüürid Viited Protsessi kava
header_bottom

Kontakt

Huber SE ametlik esindaja Eestis on AS Eesti Energomontaaž aastast 2001

www.eem.ee

AS Eesti Energomontaaž

Sepa 4

20306 Narva

Eesti

 

icon.tel  +372 35 66 111

icon.tel  +372 56 56 44 20

icon.fax  +372 35 66 115

 

icon.mail  info@huber.ee
icon.mail  savtsukov@eem.ee

gb.gif English version

Mehhaaniline muda käitlemine

Mehhaaniline muda käitlemine hõlmab esmajoones muda sõelumise, tihendamise ja veetustamise protsesse.

Muda sõelumine

Muda sõelumine on mehhaanilise käitlemise etapp, mis saavutab homogeniseerumise ja võõrlisandite eraldamise ning kindlustab edasise probleemivaba muda käitlemise, hoolimata sellest, milliseid meetodeid järgnevalt kasutatakse. Kasutades HUBERi mudasõelu saab edukalt vältida protsessiga kaasnevaid probleeme, näiteks torude, pumpade, soojusvahetite või allavoolu asetsevate filtreerimisüksuste ummistumist, juuksekarvu segistites ja õhutusseadmetes, kobrutist setitus- ja mudamahutites, samuti allavoolu asetsevate kuivatusüksuste kahjustusi.

STRAINPRESS® on horisontaalne, torujas jämedateralise materjali eraldaja. Jämedateraline materjal eraldatakse pidevalt rõhu all ning seetõttu ei ole vajalik sõelumisala korrapärane vastupesu.

Muda tihendamine

Pidades silmas reoveemuda edasist majanduslikult tulusat käitlemist ja realiseerimist, on oluline vähendada muda kogust, mis on tekkinud reoveekäitlemisprotsessi käigus. Koguse vähendamine saavutatakse mudast vedeliku eraldamisega erinevates mudakäitlemisprotsessi etappides. Tihendussüsteemide peamine rakendusala on esmase ja jääkmuda koguse vähendamine enne stabiliseerimist. Lisaks tavalistele muda tihendussüsteemidele, näiteks lint- ja trummeltihendajad, pakub HUBER ka oma optimeeritud lahendusi, nagu näiteks kruvi- ja plaattihendajad. Kõige sobivama tehnoloogia valik individuaalseteks rakendusteks sõltub projekti spetsiifilistest parameetritest, nagu näiteks läbilaskevõime või töö- ja investeerimiskulud, aga ka teised kriteeriumid, nagu töökindlus, paindlikkus ja protsessi keerukus.

Muda veetustamine

Munitsipaal- ja tööstuslikes reoveekäitlemisjaamades toodetud muda vaja enne edasist käitlemist või realiseerimist veetustamist. Muda realiseerimisega seotud kulutuste kasvamise valguses on muutunud vajalikuks suurendada mudas sisalduvate tahkete ainete kontsentratsiooni. HUBER pakub selleks puhuks üldtuntud süsteeme muda pidevaks veetustamiseks, näiteks lintfilterpresse, kuid on väljatöötatud ka masin, mis on mõeldud väikeste ja keskmiste reoveekäitlemisjaamade jaoks - ROTAMAT® kruvipress. Sellest suurest toodete valikust, mis on koostatud aastatepikkuse kogemusega, võimaldab HUBER valida parima tehnoloogia igaks individuaalseks rakenduseks.

© Copyright - Hydropress Huber AB