Jämeliiva käitlemine

HUBER SE Tooted Brošüürid Viited Protsessi kava
header_bottom

Kontakt

Huber SE ametlik esindaja Eestis on AS Eesti Energomontaaž aastast 2001

www.eem.ee

AS Eesti Energomontaaž

Sepa 4

20306 Narva

Eesti

 

icon.tel  +372 35 66 111

icon.tel  +372 56 56 44 20

icon.fax  +372 35 66 115

 

icon.mail  info@huber.ee
icon.mail  savtsukov@eem.ee

gb.gif English version

Jämeliiva käitlemine

Reoveekäitlemisseadmete liivapüünistest ja kanalisatsioonist ning teede puhastamisest tulenev liiv sisaldab suures koguses orgaanilist ainet ja prahti. Orgaanilise aine suur koostis, lenduvate tahkete ainete osakaal 10 80%-st, on põhjuseks, miks sellised liiva püdelikud ei veetustu hästi. Tahkete ainete kontsentratsioon jääb kuhugi vahepeale. Liiva kvaliteetse eemaldamise tavalised kriteeriumid on: 0,2 mm läbimõõduga liivaosakeste kättesaamine ja lenduvate tahkete osakeste kontsentratsioon eemaldatud liivas. Täiusliku liiva käitlemise lõpp-produkt on taaskasutatav toode, mille lenduvate tahkete osakeste hulk on väiksem kui 3% ja veesisaldus on madalam kui 10%. Selline liiva käitlemine mitte ainult ei kahanda eemaldatud liiva kogust ja massi, vaid vähendab ka liivast vabanemise kulusid. Kui puhta liiva toodet kasutatakse uuesti, näiteks teede alusmaterjalina, siis saab vältida liivast vabanemise kulusid.

Reoveest pärit liiva käitlemine

Reoveekäitlemisseadmete liivapüünistest tuleneva liiva käitlemiseks on konkurentsitult tunnistatud kõige paremaks HUBERi liivapesurid. HUBERi liivapesurid saavutavad silmapaistva liivatoote, mille veesisaldus on väiksem kui 10% ja lenduvaid osakesi on alla 3%. See on nii puhas, et seda on lihtne taaskasutada. Samaväärselt on oluline ka see, et HUBERi liivapesurid püüavad umbes 95% 0,2 mm liivaosakestest kinni.

Terves maailmas töötab edukalt üle tuhande HUBERi liivapesuri.

Järjest enam jõustub erinevates riikides määrusi, mis nõuavad liiva teatud kvaliteedikriteeriume, need sõltuvad suuresti liiva kõrvaldamisest ja/või taaskasutamisest. Siiani on HUBERi liivapesurid ilma raskusteta vastanud kõikidele esitatud nõudmistele, ning tõenäoliselt teevad need seda ka tulevikus, sest neil on tööstuslikud standardid.

Kanalisatsiooni loputamisest ja tee prahist pärit liiva käitlemine

Kanalisatsiooni loputamisest ja äravoolukanalitest ning teede puhastamisest pärit liiva omadused on väga erinevad. Selliste liivade käitlemine peab olema kohandatud sõltuvalt nõutud mahust, sisestatud materjali koostisest, väljutatud materjali kvaliteedist jne. Peamised käitlemise etapid on: säilitamine ja tasakaalustamine, prahi eraldamine, liiva liigitamine ja liiva pesemine. Kui pesuveevarustus puudub, siis pole pesuveega käitlemine ja ringlusesse taassuunamine kohustuslik.

HUBERi insenerid, tuginedes oma suurele kogemustepagasile ja teadmistele, projekteerivad Teile just Teie konkreetsetele nõudmistele kohandatud liivakäitlemissüsteemi.

© Copyright - Hydropress Huber AB