Filtreerimine / sügav filtreerimine

HUBER SE Tooted Brošüürid Viited Protsessi kava
header_bottom

Kontakt

Huber SE ametlik esindaja Eestis on AS Eesti Energomontaaž aastast 2001

www.eem.ee

AS Eesti Energomontaaž

Sepa 4

20306 Narva

Eesti

 

icon.tel  +372 35 66 111

icon.tel  +372 56 56 44 20

icon.fax  +372 35 66 115

 

icon.mail  info@huber.ee
icon.mail  savtsukov@eem.ee

gb.gif English version

Filtreerimine / sügav filtreerimine

Liiva filtreerimine

Reoveekäitlemisjaamade väljavoolava reovee kvaliteedinõuete karmistumise tõttu (nii otsese, kui ka kaudse väljavoolu puhul) on munitsipaal- ja tööstusjaamade töötajad sunnitud rakendama käitlemise lisaetappe, et tagada väljavoolu standarditele vastavust. Liivafiltrid on kuluefektiivne lahendus, et vastata väljavoolu standarditele erinevates rakendustes.

CONTIFLOW® liivafilter on ülesvoolu filter pidevalt puhastuva filtreeriva kihiga, mille tõttu ei ole vaja filtireeriva kihi puhastamiseks seadet välja lülitada.

Toide sisestatakse filtri otsat ja see voolab allapoole läbi avause. Toide sisestatakse sängi läbi mitme radiaali, mis on põhjas avatud. Kui sisevool voolab ülespoole läbi liikuva liivasängi, püütakse tahked ained liivafiltrisse. Filtraat väljub filtri ülemisest osast ja voolab üle paisu.

Samaaegselt liigub liivasäng koos kogutud tahkete ainetega allapoole ja liigub õhktoru madalamasse otsa, mis asub filtri keskosas. Liiv tõstetakse õhktoru ülemise otsani, kus see langeb läbi pesuri, millel on mitu kontsentrilist taset.

Väike kogus filtreerimisvett pääseb ülesse läbi pesuri, mis uhub liivast ära muda ning võimaldab puhastatud liival langeda läbi pesuri. Seadistades tõkkepaisu kõrguse madalamaks kui filtreerimispaisu oma, kindlustatakse ühtlane pesuveevoog. Väljapraagitud vedelik väljub filtri tipu lähedalt, nii et see saab raskusjõuga välja voolata.

Munitsipaalrakenduste puhul kasutatava tavalise filterpeenra kõrgus on 1 m (2 m fosfori eemaldamiseks / denitrifikatsiooniks). Sõltuvalt seadme suurusest on filtri mahuti valmistatud terasest või betoonist.

Tavalise liivafiltri rakendused:

  • Kolmanda astme filtreerimine pärast teistkordseid seliteid
  • Fosfori eemaldamine läbi sadestamise ja filtreerimise
  • Vetikate eemaldamine
  • Toitainete osaline eemaldamine
  • Tööstusvee loputamine, näiteks pöördosmoosi eeletapp või jahutusvee loputamine
  • Tööstusliku reovee käitlemine

© Copyright - Hydropress Huber AB